Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje i kiedy jest stosowany

Dowiedz się więcej o kablu koncentrycznym na telmor.pl.

W większości domów znajduje się telewizor. Większość z nas uwielbia czasem obejrzeć ciekawy program bądź profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które dzisiaj zakupimy bez najmniejszych problemów w sklepach , które oferują artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sklepach znajdują się na chwilę obecną przeróżne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego najważniejsze parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na wysokim poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż kabel wyróżnia się doskonałym poziomem oraz chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą znacząco zmniejszać ostrość obrazu. Kable koncentryczne przodujących producentów bardzo dobrze sprawdzą się nie tylko w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci kablowych tak małych, jak i popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi rygorami produkcji. Za sprawą tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle bardzo małe bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementy stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią połączenie materiałów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli przeznaczonych do montowania na zewnątrz budynków, do wykonania warstwy wierzchniej stosuje się materiały niepodatne na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]