znaki BHP, tabliczki informacyjne

Garść informacji o znakach BHP

W naszym kraju obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimum. Obecnie przepisy BHP zwracają uwagę na wymóg właściwego znakowania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je dostrzec?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na różnorodnych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, biurowce, jak a także szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zaliczane są również instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma poprawne oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na różnorodnych mechanizmach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są też w przemyśle. Wykorzystuje siętam szereg znaków ostrzegawczych , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wykonuje?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie zobaczyć to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one zauważalne także w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]