srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Duży wybór srebrnych wisiorków

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie może to dziwić – jest miękkie, doskonale się prezentuje i cechuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy zatem stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wilgocią czy słońcem, które mogą sprawić, że straci kolory albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki kilku ozdób, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką albo włożyć do plastikowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra powinniśmy użyć letniej wody z solą, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.