Kolczyki wiszące – jak je dopasować?

Jeśli chcesz kupić wiszące kolczyki, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl.

Kolczyki są jednym z najpopularniejszych rodzajów biżuterii. Noszą je nie tylko panie – od kilkunastu lat cieszą się też wzrastającym zainteresowaniem wśród mężczyzn, przede wszystkim tych ceniących sobie niekonwencjonalny styl. Nie można jednak negować, że zdecydowana większość kolczyków projektowana jest z myślą o paniach. Wyjątkowo dobrze wyglądają szczególnie wiszące kolczyki. Są one bardziej wyraziste, a w rezultacie w zdecydowanie mają wpływ na to, jak inni odbierają konkretną stylizację. To właśnie dlatego cieszą się wielką popularnością wśród kobiet w rozmaitym wieku i ubierających się w odmiennych stylach. Olbrzymie zróżnicowanie kolczyków wiszących ułatwia dopasowanie ich właściwie do dowolnej sukienki. Jak zatem wybrać wiszące kolczyki najodpowiedniejsze do danej okazji? Na jakie ich cechy winniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wiszące kolczyki – mają wpływ na wygląd twarzy

Przy wyborze kolczyków wiszących należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich długość oraz design – to dokładnie te atrybuty najbardziej wpływają na to, jak ostatecznie jest postrzegana nasza twarz. Krótsze kolczyki wiszące powodują, że twarz zdaje się być bardziej okrągła, zaś te dłuższe (w sklepach znajdziemy takie mające nawet 6-7 cm) wyciągają ją. Tu duże znacznie posiada też design kolczyków. Wąskie powodują wyszczuplenie owalu, zaś te bardziej koliste – wręcz . W sklepach kupimy także kolczyki bardziej neutralne, które nie zmieniają nazbyt postrzegania kształtu naszej twarzy – w tym miejscu bezwzględnie warto wspomnieć przykładowo o kolczykach przypominających łzy.

Kolczyki wiszące – do jakich kreacji je założyć?

Poszukując wiszących kolczyków odpowiednio dobranych do konkretnej sukienki trzeba pamiętać, że są one bardzo rzucającym się w oczy dodatkiem. W sąsiedztwie innych wyrazistych kosztowności mogą więc wywołać odczucie pretensjonalności. Stąd zaleca się stronić od zakładania ich do ciężkich wisiorków, bransolet czy zegarków. Kolczyki wiszące będą za to wyglądały znakomicie, gdy w kreacji będą najmocniejszym akcentem – naturalnie pod warunkiem, że należycie dobierzemy je do butów, fryzury i ubrania.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]