Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Więcej o mystic topazie.

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru nietrudno pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi dużej temperatury oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Kolory, które ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień przybiera fioletowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Doskonałe efekty daje wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii lub na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Ważna okazuje się też różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej możemy wybrać ozdoby do swojej kreacji.