Ponadczasowa srebrna biżuteria

Kliknij tutaj po więcej szczegółów o biżuteria srebrna sklep.

Jest z nami od tysięcy lat i pomimo dostępności różnych nowych projektów, naprawdę mało ewoluowała. Biżuteria nadal odgrywa tę samą rolę – jest swego typu dekoracją człowieka, a także umożliwia wyrażenie swojego charakteru. Nic więc dziwnego, iż biżuterię równie często zakładają panie oraz mężczyźni, dzieci i dorośli, osoby z różnych grup społecznych. Bez względu na to, które projekty lubimy, niemal za każdym razem biżuteria jest wykonywana z takich samych surowców – zazwyczaj ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak często noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby posłużyły co najmniej kilka dekad?

Plusy srebrnej biżuterii

Największym plusem srebrnej biżuterii jest niewątpliwie to, iż jej stosowanie pozwala uniknąć wielu powikłań. Srebro jest antyseptyczne, zatem noszenie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły ciało. Nie wolno zapomnieć też o jego wyglądzie, który idzie w parze ze stosunkowo niskimi cenami.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma sporo lat, jednak powinniśmy odpowiednio je konserwować. Co najważniejsze – nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona zarysować czy pęknąć w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi również być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem czy sokiem z cytryny. Trzeba trzymać ją w pudełku z delikatną wyściółką – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]