Wisiorki z ametystami

Zobacz, gdzie zamówić ametysty, wejdź na www.ametysty.com.pl.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych państwach, na przykład: Indiach i Kenii. Ze względu na oryginalną fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.