Kredyt obrotowy i jego przeznaczenie

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowatorskich urządzeń i maszyn. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie aktualnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami lub zawierają niekorzystne dla klienta warunki, w związku z tym nie zalecamy tej drogi pozyskiwania środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dopasowany do wymagań i potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.