Ułatwienia dla firm – o mass collect

Więcej szczegółów o tym, co to takiego mass collect uzyskasz w tym miejscu.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Działanie mass collect jest właściwie dość proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna grupa kontrahentów, a więc na przykład w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w sieciach siłowni). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni wpłatę (tradycyjny przelew, przelew z karty bądź przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect łączy się też z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie eliminacją prawdopodobnych błędów, które mogą mieć miejsce w trakcie tej czynności.

Czy warto skorzystać z mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest obecnie dostępna w większości banków (mają ją m.in. PM Bank i mBank) warto przeanalizować możliwość jej wykorzystania w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca obsługuje około 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie bieżące kontrolowanie przychodzących należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]