Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Zaprzestań bezowocnych poszukiwań! Kantor wymiany walut znajduje się tu.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w najbliższym oddziale banku – te pierwsze wciąż działają w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Aczkolwiek w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać waluty bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Kantor online to niższy spread

Operacja w kantorze online jest jednakowo łatwa jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w szczególności to, że transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, na ogół z minionej doby. Następnym i bardzo istotnym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory internetowe oferują także kilka innych usług wykorzystywanych przez użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez nabywcę terminie albo takiej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Cenisz sobie swobodę w dyspozycji pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich lubiących komfort i znaczną autonomię w dysponowaniu swoimi środkami finansowymi. Używają ich też osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie i osoby studiujące bądź pracujące poza granicami Polski. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.