Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Himalaje wyprawa. Zdobądź więcej informacji.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływa na to mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić także o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są polem zmagań zawodowych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na wstępie należy zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Trudności powoduje również samo opracowanie podróży – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Manaslu lub Shishapangmy

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niesamowitych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]