Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Po więcej szczegółów o Dolomity trekking kliknij tu.

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością przebyli prawie wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju zlokalizowanych w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Zdecydowanie wywołują one zachwyt, lecz osoby chętnie praktykujące ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć jeszcze raz ekscytacji płynącej z ekskursji po mało znanym obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się fenomenalnym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne skalistych grani, baszt skalnych i turni

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się pokaźną ilością turni, baszt skalnych oraz poszarpanych grani, które w ciągu dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurodziwszych pasm górskich starego kontynentu (o ile nie świata!), nic zatem dziwnego, że ponad dekadę temu wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują wysokie pionowe skalne ściany, bardzo spadziste stoki i wiele urwisk, wyznaczono w nich też mnóstwo bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę większość turystów uprawiających trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu niewątpliwie zachwyci przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach turystycznych, które zostały zaopatrzone w liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę reguł asekuracji i metod poruszania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości turystów bardzo wyczerpująca, jednakże jej uczestnicy z pewnością jej nie zapomną o niej do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimę, przemierzając mniej spadziste obszary na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na Tofany i grupę Tre Cime.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]