trekkingi

Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Górskie wypady mogą mieć różne postaci. Od powolnych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże za nieraz gigantyczny nakład pracy dostajemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści rozróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla jednostek z najlepszą sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także niebojących się niekomfortowych warunków biwakowania w czasie wielodniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem cieszą się Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz Alpy. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]