Wycieczka na Kilimandżaro – tej wyprawy nigdy nie zapomnisz

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie wycieczki na Kilimandżaro? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie licznych globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych doznań na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów przyciągają zwłaszcza sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, znikające już lodowce, a także przepiękne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Uhuru oraz Mawenzi – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również wyposażyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni także odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odpędzających owady, a także nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, by uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]