Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak dobrej oferty wypraw!

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności tras powoduje, że każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane komplikacje mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele

Największą popularnością wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość miłośników gór nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym polskie firmy organizują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]