Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Zobacz ciekawe miejsca w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o godnych zobaczenia atrakcjach oraz planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak też o pokazach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której szybko wyszukają Centra Informacji Turystycznej, kempingi, motele i hotele, a także galerie i zabytki zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Natomiast dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi urok miejscowego folkloru, atrakcje narciarskie czy zamek na Wawelu.

Proste rozmówki i rejestr ambasad – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych ciekawych miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku rosyjskim, słowackim i niemieckim, francuskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Szczególnie pomocny dla obcokrajowców jest też dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe wyrażenia i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie podróży po naszym kraju.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego