Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących digital paintingu? Skieruj się na digitalownia.pl

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu usiłuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci czy świata przedstawionego korzystają najczęściej z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca stara się poznać najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje dużo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który pomimo iż został stworzony jako software do retuszu fotografii, szybko został podstawowym narzędzie ilustratorów i game devów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, Affinity Photo czy ArtRage, w których dzięki zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami akrylowymi, temperą bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość korygowania błędnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Digital painting – lekcje z udziałem instruktora

W zasadzie nauka digital paintingu odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samemu, lecz by odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania i istotne metody wykorzystania pędzli, wypada wykupić kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]