Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

Na warsztatqulinarny.pl poznasz pełną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci.

Dzieci lubią brać udział w gotowaniu – dekorować wypieki bądź wybierać i podawać składniki. Pragniesz rozwinąć zapał kulinarny swojego malucha? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija kreatywność małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów dzieci uczą się samodzielności i kształtują swoją kreatywność i co istotne – nabywają praktyczne umiejętności. A w tym samym czasie doskonale się bawią. Wybieranie i mieszanie składników, komponowanie ulubionych smaków oraz opanowywanie nieskomplikowanych przepisów – całość sprawia, że maluchy chętnie eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także zasady, jakie powinno się stosować w kuchni, co korzystnie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach partycypują także rodzice, jest to więc znakomita sposobność do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem skosztować tego, co ugotowały.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez 3 godziny i organizowane są w Krakowie. Podczas kursu dzieci szykują danie główne i deser. Mali entuzjaści sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia pachnącej, przystrojonej świeżymi składnikami pizzy, ewentualnie przygotować wyborny makaron na słono bądź słodko. W czasie warsztatów dzieci przygotowują również wyborną deser – mus z lodami i mascarpone. Lekcja połączona z zabawą to najlepsza metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ukochanych potraw niesie dzieciom mnóstwo szczęścia. Nawet najbardziej przekorne dziecko będzie z zaangażowaniem przykładać się do przyrządzania smakowitej pizzy bądź ozdabiania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z maluchami.

Nasz adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]