kurs zimowej turystyki wysokogórskiej

Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są wspaniałe. W zasadzie co parę dni, a zwłaszcza w miesiącach, kiedy urlopowicze masowo napływają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, w mediach informują o nowych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania porwały się na wyprawę szlakiem powyżej ich możliwości. Z tej przyczyny entuzjastom gór pragnącym przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie górskim?

Najlepszym sposobem, aby nabyć potrzebne umiejętności jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, władania czekanem, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej i orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w czasie przeróżnych niefortunnych zdarzeń. Kurs omawia także reguły prawidłowego zachowania się podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako realizator wypraw w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w małych grupach, które przeważnie nie przekraczają 5-6 osób. Skutkiem tego przyswajanie wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni w pełni opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]