Zajęcia muzyczne i inne kreatywne zajęcia dla dzieci

Dla najmłodszych zabawa nie jest tylko uciecha – należycie pokierowana może pobudzać ich rozwój. Rodzice, którzy chcą poszerzać zdolności poznawcze swoich pociech, powinni zapisać swoje dzieci na zajęcia baby sensory.

Zajęcia ogólnorozwojowe – rozwój zdolności psychicznych oraz ruchowych niemowlaka

Zajęcia sensoryczne to zajęcia dla niemowląt, a więc dzieci nie starszych niż 13 miesięcy. Pierwsze miesiące życia jest szczególnie ważny dla malucha, albowiem zachodzi w tym czasie jego niezmiernie intensywny rozwój fizyczny i umysłowy. W wyniku doświadczeń sensorycznych w mózgu dziecka wytwarzają się w tym okresie dziesiątki milionów kolejnych połączeń pomiędzy neuronami. Dlatego warto zatroszczyć się o jak najwięcej ciekawych wrażeń, które wpłyną korzystnie na rozwój malucha. Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci odbywają się w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do szóstego miesiąca i tych w wieku od siódmego do trzynastego miesiąca życia. Ze względu na fakt, że przeznaczone są dla niezwykle małych dzieci, trwają nie dłużej niż 60 minut, które dzielone są na cykle wypoczynku i zabawy. W czasie zajęć maluchy podejmują się kolejnych aktywności, które pobudzają ich rozwój psychiczny oraz umiejętności motoryczne i komunikacyjne.

Kreatywne zajęcia muzyczne dla najmłodszych

Dźwięki są jednym z najlepiej oddziałujących na rozwój dziecka bodźców. Dzięki grze na przeróżnych instrumentach, tak małe, jak i kilkuletnie maluchy, rozwijają wrażliwość na piękno oraz imaginację, uczą się też rytmu. Kontakt z muzyką w dzieciństwie rozwija umiejętności poznawcze maluchów, co w przyszłości może być bazą łatwiejszego opanowania reguł matematyki. Zajęcia muzyczne to też interesująca zabawa z grupą rówieśników. W czasie gier muzycznych wyzwalane są dźwięki o niskim stopniu głośności. Pod okiem wprawnego w pracy z maluchami instrumentalisty, najmłodsi nauczą się, iż muzykę można tworzyć też za pomocą rozmaitych przedmiotów.