Nie tylko ołówki i długopisy – o eko gadżetach reklamowych

W ostatniej dekadzie przedmiot ekologii stał się jednym z nadrzędnych problemów, poruszanych na forum światowym. Potrzeba zmiany naszych nawyków związanych z odpowiedzialnym zużyciem zasobów Ziemi, krok po kroku przebija się do każdej dziedziny życia, także do świata reklamy. Współcześnie zarówno niewielkie firmy, jak i duże koncerny, podejmują wiele starań, by stać się eco-friendly. Swoją troskę o ochronę środowiska mogą one oznajmić odbiorcom w różny sposób, również poprzez wykorzystanie w akcjach promocyjnych eko gadżetów.

Z czego wytwarzane są eko gadżety promocyjne?

Ekologiczne gadżety to artykuły promocyjne, ale wyprodukowane z materiałów przetworzonych albo szybko degradowalnych. Są to także gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw syntetycznych, które mają praktyczne zastosowanie i których osoba obdarowana nieprędko wyrzuci. Sprawia to, iż ich wykorzystanie w nikłym stopniu wyrządza szkodę naturze. Do grupy ekologicznych gadżetów reklamowych zalicza się również te towary, które wytworzone są z PP, a więc z polipropylenu. Pomimo, że jest to polimer, łatwo poddaje się on recyklingowi, natomiast kiedy staje się to już niemożliwe, w czasie jego rozpadu nie są wydzielane szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – t-shirty i papierowe pojemniki

Można przypuszczać, iż w ofercie producentów rzadko napotyka się szeroki katalog eko gadżetów. Nic bardziej mylnego! Już sama oferta odzieży reklamowej jest ogromna – nadruki wykonuje się na koszulkach z bawełny organicznej, w różnych fasonach (dziecięcych, damskich oraz męskich), a także w licznych kolorach. Napisy reklamowe nanoszone są na bawełniane oraz płócienne torby, dostępne nie tylko w formie tradycyjnych toreb z uszami, ale również np. workowych plecaków. Inne rozpowszechnione gadżety tego typu to rzecz jasna długopisy, które wykonuje się z bambusa lub ze zrolowanego papieru, papierowe pojemniki na napoje, portmonetki, jak również ekologiczne puszki z biodegradowalnego polilaktydu.