Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Szukasz więcej informacji o pełnej ofercie skitur? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam z reguły jedynie po to, by spędzić czas na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz w życiu zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Skitury – rekomendowane tylko dla obeznanych w górach osób

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w drewnianym, górskim domu i okazjonalnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno w trakcie stosunkowo wyczerpujących, ale dających dużo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona wyłącznie dla obytych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią również używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych nart oraz butów.

Gdzie wyjeżdżają pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla pasjonatów skitur są zdecydowanie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez problemu dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw będzie dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]