Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Sprawdź informacje o wyprawie w Alpy.

Sympatycy gór, którzy znają już dobrze każdą trasę w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach oraz w Sudetach, ostatecznie zaczynają szukać nowych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Zjawiskowe Alpy – marzenie wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią parę europejskich państw, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, określany także mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające wierzchołki, o zdobyciu których fantazjują alpiniści z całego świata, to np. Nordend – 4609 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. czy Signalkuppe – 4554 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru lub Trzy Szczyty Lavaredo. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Do kogo kierowane są oferty wypraw w Alpy

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest kilka intrygujących propozycji kierowanych do miłośników gór o rozmaitym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już umiejętność jazdy na nartach i utrzymują stosowną kondycję fizyczną, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi w głównej mierze część szkoleniowa, polecamy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu szkolenie z fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowaną zaletą takich wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, zazwyczaj kilkuosobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie zachwycającym doznaniem, przynoszącym radość z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]