Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wycieczek dla aktywnych? Nie wahaj się! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Istnieją dwie grupy ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy każdy urlop muszą zaplanować sobie tak, żeby zrobić coś spektakularnego, czego wcześniej jeszcze nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują interesujące propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – wspaniała szansa, aby zdobyć dodatkowe kwalifikacje

Wycieczki dla aktywnych to starannie zorganizowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcą zobaczyć rozmaite rejony świata i naszego kraju od zupełnie nowej strony. Scenariusz takich wypraw jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie przeżyje z pozycji wygodnego leżaka na ganku dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych wrażeń to też perfekcyjna sposobność, żeby nabyć przydatne kwalifikacje, ponieważ nierzadko łączy się ze instruktażami koniecznymi do opanowania mechanizmów prawidłowego zachowania się w danym obszarze. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają procedury survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. podczas zejścia lawiny. Wypada także dodać, iż taka wyprawa w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Gdzie organizowane są aktywne wyprawy?

Najatrakcyjniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to z reguły wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i zdobyć cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i przespacerują się ulicami przepięknych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w czasie wycieczki na Wyspy Komodo czy do Nepalu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]