czynniki wzrostu skóry, zabieg CGF Kielce

Popularne zabiegi medycyny estetycznej – zabieg CGF

Gdy skóra staje się luźna i stopniowo tworzą się na niej zmarszczki, mnóstwo osób rozmyśla jak zatrzymać postępujący proces starzenia się. Rewitalizacja komórek skóry twarzy, szyi, dekoltu, a nawet dłoni, możliwa jest dzięki rozmaitym zabiegom z obszaru medycyny estetycznej, wśród których coraz większą popularnością cieszy się zabieg CGF, w którym stosowane są komórki macierzyste oraz skoncentrowane czynniki wzrostu. Mając na uwadze to, że preparaty stosowane do iniekcji skóry w trakcie zabiegu CGF sporządza się z krwi pacjenta, często zabieg ten mylony jest z tzw. “wampirzym liftingiem”.

Skoncentrowane czynniki wzrostu CGF – z czego się je pozyskuje?

Przed rozpoczęciem zabiegu rewitalizacji skóry, specjalista pobiera od pacjenta krew (około 30 mililitrów). Do probówek z pobranym materiałem dodawany jest antykoagulant, a następnie przekłada się je do separatora komórkowego i odwirowuje przez kilkanaście minut. Po zakończeniu tego procesu w probówkach zauważalne są wyodrębnione warstwy osocza ubogopłytkowego (PPP), osocza bogatopłytkowego (CGF), komórek macierzystych CD34, a także płytek krwi, przy czym do zabiegu CGF konieczne są tylko trzy pierwsze. Lekarz specjalista sporządza frakcję żelową, do czego wykorzystane zostaje osocze ubogopłytkowe, a następnie znad odseparowanej warstwy krwinek pobiera skoncentrowane czynniki wzrostu CGF razem z komórkami macierzystymi. Ostudzony żel albuminowy miesza się z osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi i tak wytwarza się końcowy preparat, który wprowadza się w skórę pacjenta przy pomocy „tępej igły”.

Zabieg CGF zwiększa produkcję włókien elastynowych oraz kolagenowych

Zabieg CGF redukuje płytkie zmarszczki, regeneruje oraz odżywia skórę, a także poprawia jej napięcie. Dzieję się tak m.in. dzięki zawartym w preparacie komórkom macierzystym, które przyczyniają się do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych oraz elastynowych. Pacjenci, którzy zdecydują się na zabieg CGF, powinni wiedzieć, że w pierwszym etapie wykonuje się go 3-krotnie w sześciotygodniowych interwałach, a następnie specjaliści zalecają zabiegi przypominające mniej więcej co 6 miesięcy.

Nasz adres:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]