Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Dowiedz się, gdzie zamówić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]