Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Znajdź baseny kąpielowe.

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo do salonów spa lub pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać proste rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia też halę basenową bądź ogród. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Takich akcesoriów jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasz adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]