Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Skieruj się w to miejsce i dowiedz się, komu zlecić budowę domów z bali.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się z drewnianych bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają naprawdę ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. Na skutek tego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długi czas. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali najczęściej zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są teraz z chęcią wznoszone też w innych rejonach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, należy zadbać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]