Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Chcesz kupić podpory szalunkowe? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i stosowne jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się imponującą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie sporo firm budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]