Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Sprawdź, gdzie kupić szalunki Kraków.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to chwilowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie ścian budynków. Najczęściej wykorzystuje się je podczas wylewania murów betonowych – wtedy są one konieczne do tego, by właściwie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Ponadto szalunki stosuje się również podczas wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie przestrzeni na drzwi, bramy i okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się obecnie szalunki i jakim sposobem mogą zdobyć je inwestorzy.

Z jakich surowców wykonane są szalunki?

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura sporządzona z drewnianych desek albo mocnych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po rozebraniu może być wykorzystana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – większa część wykonawców i inwestorów wybiera zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do szybkiego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki wytwarza się z metalu, sklejki bądź drewna, jak również łączyć w sobie 2 lub 3 materiały. Najczęściej jednakże stosuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę spajają głowice ze stali lub aluminium, belki, łączniki i narożniki.

Wynajęcie szalunków – nie musisz ich kupować?

Podmioty na co dzień parające się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku ekip, które oferują inne usługi i inwestorów, którzy planują planujących postawić pojedynczy obiekt. Zakup wszystkich elementów potrzebnych do skonstruowania szalunku byłby całkowicie nieodpowiedzialny finansowo . Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]