Wynajem szalunków – dobre strony

Sprawdź informacje o wynajmie szalunków.

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, ale można zaobserwować również wersje wykonane z metalu, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety ze względu na duże ceny nie zawsze firmy remontowe mają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś bardzo często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Kupno swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić także o wygodzie, gdyż trzymanie sporadycznie używanych szalunków może powodować pokaźne koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się również obsługa kontrahenta – w przypadku, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości warto zaś skorzystać z internetu i sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy mówią wcześniejsi klienci.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]