Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Złóż wizytę w biurze rachunkowym Katowice - tu skorzystasz z doświadczenia specjalistów.

Dopilnowanie finansów w małych firmach jest zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze są gotowi sumiennie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość współpracy będzie zadowalająca?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, że następstwem potencjalnych kontroli prowadzonych przez US nie będzie nałożenie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też wspomnieć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się tylko jego cenami – podejrzanie niskie ceny usług zazwyczaj oznaczają ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]