Gdy planujesz remont, zadbaj o wywóz odpadów

Opróżnianie strychu albo piwnicy, przebudowa czy też budowa domu, prace w ogrodzie, odnowienie mieszkania – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się duże ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, gdy nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o objętości dobranej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to również najlepszy sposób na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, boisk, dróg wewnętrznych czy parkingów.