Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Potrzebujesz zamówić odbiór starych mebli? Kliknij tutaj.

Większość z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z różnorodnych powodów. Zazwyczaj przestawiamy je na strych, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy, żeby nie zajmowały przestrzeni domu. Problem jednakże w tym, iż po pewnym czasie i te schowki robią się tak zapchane, że codzienne korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to popycha większość z nas do dokonania gruntownych porządków, stanowiących przesłankę do tego, aby pozbyć się zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Powinniśmy zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli ze strychu, domu oraz piwnicy.

Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak sprzęt AGD i RTV, elementy stolarki okiennej, połamane meble czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie powinny trafić do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli chcemy je wyrzucić, możemy wybierać z trzech możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego samochodu. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie rupieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalny recykling jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery nierzadko oferują również fachową pomoc przy opróżnianiu piwnicy, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne pozyskanie materiału

Stare meble, o ile będą przewiezione do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie muszą być spopielone lub porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego są wykonane, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, sprowadza się z reguły do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do złożenia nowych biurek, krzeseł bądź półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]