Planujesz obiad wigilijny dla pracowników? Rozważ zamówienie cateringu świątecznego

Zleć catering świąteczny.

Boże Narodzenie to okres, który spędzamy na ogół z bliskimi, ale obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Częstokroć załoga firmy organizuje je sama, samodzielnie gotując bożonarodzeniowe dania, jednakże w dużych zakładach pracy ten schemat działania często nie jest wydajny. Aby zatem pomóc sobie przy planowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co trzeba postawić na bożonarodzeniowy stół?

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole muszą zająć swoje miejsce tradycyjne świąteczne smakołyki. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupiący filet z pstrąga albo karpia oraz zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach także zupa rybna. Na talerzach nie powinno zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które najczęściej podawane są wespół z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez przekąsek na chłodno, między innymi bez sałatki jarzynowej lub karpia po żydowsku. Trzeba także zatroszczyć się o smakowity specjał na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy makowiec, lekki sernik lub kutię z miodem.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Organizację Bożego Narodzenia w firmie trzeba zainicjować z pewnym wyprzedzeniem. Powinieneś określić termin wydarzenia oraz dopasować go do planów urlopów pracowników. Pozwala to ściślej oszacować przypuszczalną liczbę uczestników imprezy, a w efekcie ułatwi zamówienie właściwą liczbę porcji. Rekomendujemy porozmawiać z załogą o menu i wespół złożyć zamówienie na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim smakują. Istotne jest też to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników ma uczulenie, np. na orzechy, które używane są w ciastach, czy też są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla tych pracowników trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]