Podróż samolotem? Auto zostaw na parkingu długoterminowym

Przelot samolotem wylatującym z innego miasta może być przyczyną sporych problemów. Najpoważniejszym jest z pewnością sposób dojechania na lotnisko. Jeżeli wszak nie wyszukaliśmy atrakcyjnych kursów autobusowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dotrzeć na lotnisko swoim samochodem. Wiąże się to niestety z potrzebą zostawienia auta w odpowiednim miejscu – takim, gdzie nie będziemy bać się kar finansowych lub wandali. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem okaże się na pewno rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc polega ta usługa? Czego wybierając ją powinniśmy oczekiwać?

Parking długoterminowy – jak zarezerwować?

Reguły korzystania z tej usługi są banalnie nieskomplikowane – stanowisko na parkingu mamy możliwość zwykle zarezerwować online. W oknie w serwisie firmy wystarczy zaznaczyć właściwy termin, a potem zlecić przelew. Po dojechaniu do miasta z portem lotniczym stanowisko będzie już na nas czekało, zaś w większości przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam również transfer do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie wiąże się z dużymi wydatkami – doba postoju to bowiem koszt niecałych dwudziestu złotych, ale warto zauważyć, iż ceny są tym niższe, im dłużej trwała będzie nasza podróż.

Czemu powinieneś postawić na parking długoterminowy?

Najważniejszym z plusów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym jest fakt, iż są to place monitorowane – nie powinniśmy zatem przejmować się bezpieczeństwem naszego samochodu, gdyż ten zresztą będzie wtedy dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach zwykle oferują też wiele usług opcjonalnych, a te z pewnością ułatwią nam zaplanowanie podróży – na przykład wspomniany już transport lub możliwość dopompowania kół oraz załadowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu. Przed wylotem zwykle mamy też możliwość zważenia walizki i dzięki temu ustrzeżenia się większych kosztów.