Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Zamów regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby należycie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż też zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje kłopoty z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]