Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Kliknij tu, żeby zlecić usuwanie wirusów ze strony www.

WordPress okazał się w mijających latach tak wziętym CMS-em, że liczbę sklepów i stroninternetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się aktualnie na miliony. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania strony malware, niezbędne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak poznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Ze strony internetowej wysyłane są wiadomości-śmieci? Logowanie jest niemożliwe? Teksty na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na witrynie widnieją odnośniki do obcych Ci portali? To jedynie kilka z popularnych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takiej sytuacji potrzebne jest natychmiastowe działanie w celu identyfikacji źródła infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do należytego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa nierzadko przekracza kwalifikacje osób, które codziennie parają się tylko projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców powinno się zlecić fachowcom od tego typu zadań.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych przeprowadzają pełny przegląd plików oraz baz danych strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, a także kod zastosowanych na stronie motywów oraz wtyczek. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, ograniczające ryzyko ponownej infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do wykazu wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują również konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Cykliczne uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie ważne, gdyż eliminacja wszystkich następstw ataku hakerskiego nie gwarantuje, iż taki kazus nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]