Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Potrzebujesz sprawdzić, kto oferuje uszczelnianie okien drewnianych? Nie zwlekaj! Koniecznie wejdź na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na samopoczucie domowników ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i zimnem, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym okresie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]