Badania psychologiczne operatorów

Chcesz poznać więcej informacji o badaniach operatorów Bielsko? Zajrzyj na http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/.

Są potrzebne jeśli chcemy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako operator wózka tudzież innego pojazdu. Choć część kandydatów się ich boi, jeśli nie dręczą nas zaburzenia psychiczne, ich zaliczenie nie powinno sprawić nam jakichkolwiek trudności. Jak więc wyglądają badania operatorów urządzeń? Jakich rzeczy powinniśmy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – odpowiedzi na pytania

Na otwierającym etapie testu kandydat wypełnia stworzony przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w rozmaitych, zwykle ekstremalnych sytuacjach. Po sprawdzeniu odpowiedzi kandydatastarającego się o uprawnienia, psycholog będzie potrafił stwierdzić, jak sprawnie radzi sobie z nerwami oraz zbadać jego inteligencję lub umiejętności interpersonalne. Zawartość ankiety jest zależna od tego, jaką profesję wybrał starający się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów często powoduje ogromny niepokój, jednak jej zaliczenie nie jest trudne.

Psychotechniczne badania operatorów

Druga część badania operatorów odbywa się z użyciem specjalnie opracowanych przyrządów. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że niekiedy ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli ubiegający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył złego samopoczucia albo test wykaże, że przed wizytą w przychodni wypił napój alkoholowy. Badanie może być wtedy odłożone na inny termin lub – gdy powodem jest alkohol – także odwołane.

Nasz adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]