Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście dobre rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, lecz także posiadają sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Nowoczesne metody implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie czasu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – unikać bardzo ciepłych potraw, papierosów i alkoholu. Istotne jest również stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają opuchliznę oraz dyskomfort.

Skuteczna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu tak istotne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek i problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na istotne informacje.