Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Jeśli chcesz kupić aparat do masażu limfatycznego, odwiedź ten adres.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór rękaw naciska na kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację limfy. Istnieje multum wskazań do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się również nadzwyczaj popularna w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy aparat do masażu limfatycznego

Ogromne możliwości użycia aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tych urządzeń. Obecnie osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za sprawą przenośnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, więc bez trudu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź zakrzepica, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]