Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Kwestia zanieczyszczenia powietrza dotarła już do świadomości zwykłego mieszkańca Polski i coraz rzadziej jest bagatelizowana. Polacy zauważyli, iż czystość powietrza, które na co dzień wdychamy, ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie zostaną wdrożone efektywne rozwiązania, każdy może zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od cenionych producentów

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym większe jest niebezpieczeństwo obecności dużej kondensacji PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu schorzeń płuc podatni są najczęściej mieszkańcy metropolii oraz terenów w sąsiedztwie fabryk wydzielających do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze osłabić negatywny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to już nowość na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak np. Cado, Wood’s czy Airdog, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów. Co interesujące, poza filtrowaniem z atmosfery pyłów, nieraz mają one też inne dodatkowe funkcje.

Typy i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w kilku rozmiarach, wobec tego bez problemu kupimy sprzęt stosowne do określonej objętości pokoju. Są to urządzenia względnie nieduże, więc swobodnie można przenieść je między pomieszczeniami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, zatrzymują one też bakterie oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne reakcje alergiczne czy też choroby, a także szkodliwy benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie przynosi lepszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też sensory alarmujące o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.