Jak leczone są wady wzroku? O zabiegach z użyciem lasera

W tym miejscu otrzymasz szczegółowe informacje na temat femtoLasik Kraków.

Korekcja wzroku laserem to w tym momencie standardowa forma korekty astygmatyzmu, myopii, hyperopii czy presbiopii, aczkolwiek mało pacjentów wie, iż zabiegi te są wykonywane przy pomocy kilku technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezpieczna, a przy tym bezbolesna technika korekty wzroku

FemtoLASIK (zwany także All-Laser-LASIK) to całkowicie bezpieczna, bezbolesna i bezinwazyjna technika korekcji takich wad jak dalekowzroczność (do +4 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) oraz w niektórych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – wprawny lekarz optometrysta może zakończyć go w nieco ponad piętnaście minut. Zaletą tego zabiegu jest to, że pacjentom nadzwyczaj szybko wraca ostrość wzroku – właściwie w przeciągu doby od zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne zadania. Zabieg realizowany w 2 etapach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy pomocy skalpela. Podczas zabiegu FemtoLASIK najpierw przy pomocy lasera femtosekundowego odseparowuje się płat rogówki o grubości około 0,1 milimetra, a w drugiej fazie następuje kształtowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest tymczasem inną odmianą metody FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu tworzy się mapę rogówki i na jej podstawie programuje się poszczególne ruchy wiązki lasera. Ten typ zabiegu przeprowadza się u osób z astygmatyzmem i hyperopią, których rogówka znamionuje się nietypowym kształtem.

Pozostałe metody korekcji wzroku

Mniej popularne sposoby korekty wzroku to między innymi:
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z rozmaitych przeciwwskazań nie jest możliwe wykorzystanie metody FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki zdejmowany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka ściąga się z rogówki nabłonek (ulega on potem odbudowie), a w następnej kolejności kształtuje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, dlatego że laser nie dochodzi w głębsze warstwy rogówki. EBK można jednak wykorzystać jedynie do korekcji nieznacznych wad wzroku.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]