Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Sprawdź magnetoterapia sprzęt na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników, likwiduje obrzęki i poprawia krążenie.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na pokaźne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]