Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Dalsze informacje o panelach drewnianych.

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Powinieneś pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z rogu pokoju. Zanim je zamontujesz, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Zadbaj też o temperaturę podłogi – najniższa wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Tak, jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli położysz również listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]