Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeśli potrzebujesz toczka do jazdy konnej, koniecznie sprawdź horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można kupić dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi atestami oraz pozwalać na regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]