Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Jeśli chcesz zamówić shutters, skieruj się na ten adres.

Urządzając pokój, z rzadka przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Zwykle decyzja pada na standardowe aranżacje, to znaczy zasłony oraz firany, które czasami łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno budujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Na okna, ale też na drzwi szafy – wykorzystanie okiennic wewnętrznych

Główną właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb domowników. Produkuje się je z drewna, PCV, a także z płyt MDF. Shuttersy montuje się zwłaszcza na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzają się także na drzwiach czy w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w naszym budownictwie spotyka się wciąż dość rzadko, ale każdy z nas na pewno w kinie lub w telewizji, gdyż tego typu okiennice są często używane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej oraz w Australii.

Ozdobne okiennice typu shutters nadają wnętrzom nader ciekawy wygląd

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale wyglądają, mają one także zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie padającego światła: w upalne miesiące hamować gromadzenie się ciepła w pokojach, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na większości ram okiennych. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co sprawia, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niesłychanie szykowny wygląd, a więc zwiększają wartość domu. Wypada też uwydatnić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez stosowania sznurów, co właściciele psotnych psów i kotów oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające łańcuszki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]