Jakie elementy wchodzą w skład orynnowania dachu?

Orynnowanie dachu zamówisz na regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – podobnie jak montaż rynien. Co wobec tego winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – jakie części wchodzą w jego skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu albo pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny plastikowe, metalowe czy PCV – co kupić?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są orynnowanie dachu wyprodukowane z kilku materiałów – m. in z metalu lub PCV. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania warto zatem przedyskutować z profesjonalistą.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08