Kamerki motocyklowe i wideorejestratory – czy warto je kupić?

Chcesz kupić kamerę motocyklową? Wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Motocykliści, którzy przemierzają długie trasy, nieraz nie umieją opisać kolegom nie korzystającym motoru, jakimi zachwycającymi widokami można zachwycać się w trakcie jazdy. W tej sytuacji obraz uwieczniony kamerą będzie wart więcej niż słowa. Zarazem kamera na motocykl to także użyteczne akcesorium, którego nabycie powinien wziąć pod uwagę każdy użytkownik jednośladu.

Kamera na motor – nagrywanie wypadków drogowych

Tak samo jak właściciele samochodów, kierowcy motocykli także dostrzegli atuty zapisu całości podróży na motorze. W przypadku powstania jakiegoś wypadku na drodze – wypadnięcia z drogi, stłuczki czy zniszczenia motocykla z powodu złej infrastruktury drogowej, obraz utrwalony przez kamerę motocyklową może posłużyć jako dowód rzeczowy ogromnie przydatnym dla funkcjonariuszy drogówki albo ubezpieczyciela. Niespodziewane zdarzenia drogowe trwają zaledwie kilka sekund, w których górę biorą trwoga oraz ekstremalne emocje, co skutkuje tym, że nierzadko ich uczestnicy nie są w stanie wydobyć z pamięci istotnych faktów. Skutkuje to potem problemami z bezspornym wskazaniem, kto faktycznie jest poszkodowanym, a kto sprawcą wypadku. Kamera na motor jest natomiast cichym obserwatorem, a zapisany przez nią film nierzadko już był decydujący w spornych sytuacjach przed sądem.

Wideorejestrator a może kamera sportowa na motocykl – co je różni?

Wiele osób uważa, iż wideorejestrator i kamera sportowa to właściwie to samo. Jednak można wymienić zasadnicze różnice między nimi. Kamerę sportową wyróżnia uniwersalność jej zamocowania – można wyposażyć ją w zaczepy, za sprawą których zakłada się ją bez problemu na kierownicę, kask czy nawet wahacz. W grupie kamer sportowych znajdziemy urządzenia oferujące zapis filmów w dużej rozdzielczości (także w 2K), posiadające stabilizator obrazu czy obiektywy szerokokątne (nawet takie z możliwością nagrywania sferycznego!), co czyni, iż są kapitalnym narzędziem do rejestracji ciekawych filmów, którymi można pochwalić się w sieci lub pokazać znajomym. Natomiast wideorejestratory lepiej zdadzą egzamin jako przyrząd zapisujący przebieg jazdy pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory cechują się większą jasnością obrazu, co przyczynia się do tego, że lepiej widać nawet małe szczegóły. Prócz tego nierzadko posiadają one opcję aktywowania się wraz z włączeniem silnika, toteż zapisują jazdę od jej pierwszych chwil. Innym atutem wideorejestratorów jest także to, iż nagrywają obraz “w pętli” i w razie zapełnienia karty pamięci kasują tylko najstarsze dane. W następstwie tego w razie wypadku nie ma powodu do obaw, iż wydarzenie nie zostało uwiecznione.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]